SEO Neden Gerekli?

17:21 - by OMS Grup

SEO (Search Engine Optimization) anlamı arama motoru optimizasyonu, Google organik yani reklamsız arama motoru sonuçlarında üst sıralara çıkabilmek için yapılan teknik, site içi ve site dışı optimizasyon çalışmalara verilen genel isimdir. Peki SEO yapmak neden önemlidir ve ne işimize yarar gelin bunları bir kaç başlık altında değerlendirelim.

SEO ileriye dönük bir yatırımdır

Sizde internetteki arama motorlarında bazı kelimelerin diğer kelimeye göre daha çok aranma kapasitesini görmüşsünüzdür. Bu kelimelerin aranmasında Google’ın arka sayfalarında çıkıyorsanız ciddi bir kayıp içinde olduğunuzu kolaylıkla görebilirsiniz. SEO’ya yapacağınız küçük bir yatırım sizi en çok tıklanan ilk üç sonuca çıkardığında yatırımınız kat be kat geri dönecektir.
Web siteniz SEO çalışmaları ile Ön plana çıkar.
Kaliteli bir şekilde yapacağınız SEO çalışmaları ile web sitenizi Google arama morunda ilk sıralara çıkarmanız mümkün.
Pazarlama karışımının önemli bir parçasıdır.
SEO, markalaşma, sosyal medya gibi diğer pazarlama unsurlarıyla birlikte pazarlamanın potansiyeline ulaşmasını sağlayarak pazarlama karışımının en önemli parçalarından birisi olmaktadır.
Araştırma ve satın alma sürecini etkiler.
Google arama motorunda ilk sıralarda olmanız web sitenizin ziyaretçi sayısını arttıracak buna bağlı olarak da müşterileriniz artacaktır.
SEO İnsanların Web sitenizi bulmasına yardımcı olur.
SEO sitenizin bulunmasını, fark edilmesini ve sevilmesini sağlar. Eğer siteniz yeni ve arama motorlarında bulunmuyorsa SEO ile aramalarda üst seviyelerde çıkacağınız için insanların sizi bulmasıda kolaylaşcaktır.

Markalaşmanız için yardımcı olur
SEO ile hedef kitleniz artacak ve birçok kişiye ulaşma imkanı bulacaksınız. Böylelikle internet dünyasında kendi markanızı oluşturup diğer rakiplerinizden sıyrılabileceksiniz.